Expelliarmus Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Expelliarmus Rpg

Expelliarmus Rpg'ye hoş geldiniz!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

2. Sınıflar 1. İksir Dersi

+2
Jessica Malfoy
Amy Béll Black
6 posters
YazarMesaj
Amy Béll Black
İksir Profesörü
Amy Béll Black

Kadın
Rp Yaşı : 23
Gerçek İsmi : Naz.
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Komikym01po2
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:
2. Sınıflar 1. İksir Dersi Imgleft100/1002. Sınıflar 1. İksir Dersi Emptybarbleue  (100/100)
Tarafı: Ölüm Yiyen

2. Sınıflar 1. İksir Dersi Empty
MesajKonu: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 01:35

Amy güneşin doğmasıyla birlikte gerinmiş ve yatağından kalkmıştı.Hazırlanıp,yeni bir güne merhaba dedikten sonra kahvaltıya indi.Masada arkadaşları James,Christopher,Daniel,Mélody ve birsürü kişi vardı.Herkesle sohbet etmekten kahvaltısını yapamayan Amy aç bir şekilde dersliğine çıktı.

~~~~

Amy'nin küçükken de hep zindanlardan korkusu vardı.Ora ona hep soğuk ve ürkütücü gelirdi ama artık oradaydı dersliği ve işini yapmalıydı.Dersliğinin kapısını yavaşça açtı içeri girdiğinde iksir kokuları boğacak türde ağırdı ama bu kokuları hep çok sevmişti Amy.Heryer tozluydu "Aklapakla" dedi ortamı temizlemek için o sırada arkasını döndüğünde gelen ilk öğrenci sırasına oturmuş,Amy'i izliyordu.Amy gülümseyip,başını salladı.

Öğrenciler teker teker sınıfa gelmeye başladılar Amy masasında oturmaya devam etti.Son öğrencide yerleştiğinde yerinden kalktı.Sınıf tamdı.Hepsine süzercesine baktıktan sonra konuşmaya başladı.

-Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black.Hepiniz beni eski astronomi profesörü olarak biliyor..Slytherin mezunuyum..Bu iksir profesörü olarak ilk yılım ve sizlerde benim ilk "iksir" dersi öğrencilerimsiniz..

Amy yeniden öğrencilere göz gezdirdi.Bir kaç kişi onu takmıyormuş gibi gözüksede sınıfın geneli iyi durumdaydı.

-Sizinle tek tek tanışmıycam zaten şu an hepinizin adını aklımda tutabiliceğimi sanmıyorum bu yüzden zamanla tanışıcaz.

Tahtaya doğru yürüdü ve öğrencilerin izlemesi gereken talimatları hızlıca yazdı.Bu sırada sınıftaki gürültü düzeyinin artmasına aldırmadı ama o konuşurken susmazsalar bir şeyler düşünürdü.Sonunda yazmayı bitirip yeniden sınıfa döndü.

-Bu yazdığım çocuklar,uyku iksiri.Oldukça basit bir iksirdir.Çoğunuzun iksir takımının yanında olduğunu umuyorum olmayanlar dolabımdaki malzemeleri kullanabilir.Yalnızca yarım saatiniz var bakalım neler yapabiliyorsunuz.

Amy sıralar arasında dolaşırken öğrencilerde iksirleriyle boğuşuyordu.Bir kaç öğrenci kendinden emin bir şekilde malzemeleri hazırlarken bir kaç taneside çekingen bir şekilde ne yapıcağını düşünüyordu.

-Sadece talimatları izleyin çocuklar.Oldukça basit bir iksir,fakat dikkat çok önemli talimatları dikkatli okuyun ve ona göre hareket edin.

O sırada yanından geçtiği birinin iksirine beğeniyle baktıktan sonra devam etti.Bazı öğrenciler çok iyi iş çıkarırken bazılarının yanından mesafe bırakarak ve burnunu tıkayarak geçmesi gerekti.Saatine baktığında otuz beş dakika geçmişti.

-Tamam çocuklar bu kadar yeterli.Zamanımızı birazcık aştık.Geneliniz iyi durumda bu yıl iyi geçicek gibi beceremediğini düşünen varsa sakın canını sıkmasın,zamanla kendinizi geliştirirsiniz.

Ön sıralardan birinde duran ve iksirinden koyu mor dumanlar tüten birine bakıp gülümsedi ve başını salladı.

-Pekala şimdi herkes iksirlerini dolaptaki cam şişelere doldurup masamın üzerine koysun.Gelecek hafta için gereken malzemeler masalarınızın üzerindeki kağıtlarda yazılı.

Herkez sadece kazanların bulunduğu masalarına bakarken Amy asasını hafifçe salladı.Masalarda kısa listeler birden varolmuştu.Masasına yürüdü ve sandaliyesine dayanıp telaşla hareket eden öğrencileri izledi.Hepsi masasına koyup yerlerine döndüklerinde rengarenk iksirlere göz attı.

-Bu günlük bu kadar,dersimiz bitmiştir bir dahaki derste malzemelerinizi sakın unutmayın.Her ne kadar istemesemde malzemesi eksik olanın binasından puan kırarım...Çıkabilirsiniz..

Amy masasına döndü ve şişelere doğru asasını salladı.İksirler yok olurken sınıf boşalmak üzereydi.O da döndü ve öğrencilerin arasından hızla zindanı terk etti.

En son Amy Béll Black tarafından Salı 09 Ara. 2008, 16:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Jessica Malfoy
Gryffindor VI. Sınıf
Jessica Malfoy

Kadın
Rp Partneri : ~ Matt C. Strong ~
Gerçek İsmi : Ece
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Heyup71gt6
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:
2. Sınıflar 1. İksir Dersi Imgleft100/1002. Sınıflar 1. İksir Dersi Emptybarbleue  (100/100)
Tarafı:

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 02:25

Jess dün akşamki olayları düşünmek bile istemiyordu. En zor anlarından biriydi ve hala kendini çok da iyi hissetmiyordu.

Bugün Hogwarts'taki 2. yılının ilk günü başlayacaktı, yeni öğretmenleriyle tanışmak için sabırsızlanıyordu. Ama tabii bir de o kadar insanın içine dünki olaydan sonra çıkmak vardı.

Midesine bir sancı girdi, iyimser olarak bunun sadece kahvaltı yapmadığı için olduğunu düşündü. Üstüne okul cüppesini geçirdi, akşam hazırlamış olduğu çantasını eline aldı ve aşağı Büyük Salona kahvaltıya indi. Çok az kişi vardı, saat erkendi ve Jess bütün yaz sabahın köründe kaklmaya alıştığından zorluk çekmiyordu.

Yanındaki sıralar yavaş yavaş dolmaya başlayınca çantasını aldı ve hiç sevmediği soğuk zindanlara doğru indi.
Merdivenlerden indikçe bu kokuyu unutmuş olduğunu farketti, rutubet...
Biraz erken gelmişti, dersliğin kapısının önünde durdu ve elini duvara dayayıp loş zindanda göz gezdirdi. Profesör zindanı temizlemekle uğraşıyordu. Birbirlerine gülümsediler ve Jess ön sıralardan birine geçti.
Bütün öğrenciler tamamlanınca Profesör oturduğu yerden kalktı ve :

Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black.Hepiniz beni eski astronomi profesörü olarak biliyor..Slytherin mezunuyum..Bu iksir profesörü olarak ilk yılım ve sizlerde benim ilk "iksir" dersi öğrencilerimsiniz..

dedi. Slytherin mezunu olması hoşuna gitmemişti tabii ama bu onu kötü biri ve Slytherinleri kayıran bir öğretmen yapmazdı.

Sizinle tek tek tanışmıycam zaten şu an hepinizin adını aklımda tutabiliceğimi sanmıyorum bu yüzden zamanla tanışıcaz.

Tahtaya gitti ve birşeyler yazmaya başladı. Anlaşılan derse geçmişlerdi bile. Ne iksiri olduğunu merak ediyordu Jess. İksir konusunda her zaman hevesliydi ve ileride işine çok yarayacağına inanıyordu.

Bu yazdığım çocuklar,uyku iksiri.Oldukça basit bir iksirdir.Çoğunuzun iksir takımının yanında olduğunu umuyorum olmayanlar dolabımdaki malzemeleri kullanabilir.Yalnızca yarım saatiniz var bakalım neler yapabiliyorsunuz.Sadece talimatları izleyin çocuklar.Oldukça basit bir iksir,fakat dikkat çok önemli talimatları dikkatli okuyun ve ona göre hareket edin.

Jess iksir takımını yanında getirmişti. Tahtadaki malzemeleri dikkatle inceleyerek, çantadan gerekli olanları çıkardı. Ortada zorlanacakları bir iksir olmamasının getirdiği rahatlıkla yapmaya başladı.

Zaman çok hızlı geçiyordu, Jess farkında bile değildi ama iksiri bitmiş sayılırdı.Profesör aralarından sürekli geziniyordu daha Jess'e olumsuz birşey söylemediği için seviniyordu.

Tamam çocuklar bu kadar yeterli.Zamanımızı birazcık aştık.Geneliniz iyi durumda bu yıl iyi geçicek gibi beceremediğini düşünen varsa sakın canını sıkmasın,zamanla kendinizi geliştirirsiniz.

Jess kazanının üstüne eğilerek iksirine dikkatle baktı. Birproblem görünmüyordu.

Pekala şimdi herkes iksirlerini dolaptaki cam şişelere doldurup masamın üzerine koysun.Gelecek hafta için gereken malzemeler masalarınızın üzerindeki kağıtlarda yazılı.

Jess yandaki şişeyi eline aldı ve kazana daldırdı. Birden masanın üzerinde bir kağıt belirmişti. Hafif göz gezdirdi sonra da profesörün yanına gidip iksir şişesini masaya bıraktı.

Bu günlük bu kadar,dersimiz bitmiştir bir dahaki derste malzemelerinizi sakın unutmayın.Her ne kadar istemesemde malzemesi eksik olanın binasından puan kırarım...Çıkabilirsiniz...

dedi ve iksirlere döndü. Asasını sallamasıyla beraber iksir şişeleri kayboldu.
Toplanırken içini çekerek, acaba ben ne zaman böyle rahat büyü yapabilicem diye düşündü. Kalabalığa katılarak zindanın kapısından çıktı...

10 Puan.. Çok başarılı Bayan Malfoy rplerinize devam edin.^^ İlk Rp'yi yazdığın için 5 puan daha .. Yani Gryffindor binasına +15 Puan kazandırdınız.
Matt.C.Strong
Ravenclaw VI. Sınıf
Matt.C.Strong

Erkek
Rp Partneri : Platonik:P
Rp Yaşı : 11
Gerçek İsmi : Selün:F
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Dansrr61ul2
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:
Tarafı:

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 15:48

Matt son sürat koridorlarda ilerliyor,ardında Slytherinin kovalayıcıları kendisine yetişemiyor bile!O kadar hızlı ki hiç kimse bir ateşokunun bu kadar hızlı gittiğini görmemişti sayın seyirciler!...

Matt ilk dersine girme heyecanını belli etmeme işinden sıkılmıştı.Yine derse geç kaldığını düşünüyordu o yüzden kendini gaza getirmesi gerekliydi.Kendisini maçta izleyen bir sunucu gibi konuşmayı severdi,koridorlarda yayın yaparak koşmak da çok zevkliydi.Merdivenlere geldiğinde korkuluklardan kayarak kendi yayınını yapmaya devam etti..

...Matt mukemmel bir iniş sergiliyor,dönüş kapasitesi ve çevikliği muhteşem!Tanrım Matt Strong Quidditch için yaratılmış olmalı!Evvet,sayın seyirciler,Quidditch tarihinde böyle bir hız görülmedi!.Quaffle'ı sıkı sıkıya tutmuş Matt yıldırım hızıyla çembere geliyor ve...

Matt zindana geldiğinde koşuşuna ara vermeden sınıfa daldı.Profesörün masa başında oturduğunu görmeden bağırdı;

VE TOPU ÇEMBERDEN GEÇİRİYOR!PUAN RAWENCLa..

Profesörü gördüğünde çenesini kapıyıp şaşkınlıkla donakaldı.Kısa sürede kendini toparladı ve aceleyle yerini aldı.Sınıfa kendisinden sonra birkaç kişi daha geldi.Sınıftaki öğrenci sayısı tamamlanınca Profesör konuşmaya başladı;

Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black.Hepiniz beni eski astronomi profesörü olarak biliyor..Slytherin mezunuyum..Bu iksir profesörü olarak ilk yılım ve sizlerde benim ilk "iksir" dersi öğrencilerimsiniz..

Matt o an profesörü nereden tanıdığını hatırladı.Astronomi alan tek kişiydi!İlgiyle dinlemeyi sürdürdü

Sizinle tek tek tanışmıycam zaten şu an hepinizin adını aklımda tutabiliceğimi sanmıyorum bu yüzden zamanla tanışıcaz

Matt kendisini hatırlamadığını düşündü.Geçen sene zaten sadece 1 kere dersine gitmişti,adını hafızalara kazıyacak kadar da popüler değildi.

Profesör tahtaya birşey karalamaya başladığında parşömenini be mürekkep hokkasını çıkarıp yazılanı not almaya başladı. Her zaman gerekli gereksiz şeyleri not alırdı.

Profesör Black(yine Black) yazmayı bitirdiğinden sınıfa döndü

Bu yazdığım çocuklar,uyku iksiri.Oldukça basit bir iksirdir.Çoğunuzun iksir takımının yanında olduğunu umuyorum olmayanlar dolabımdaki malzemeleri kullanabilir.Yalnızca yarım saatiniz var bakalım neler yapabiliyorsunuz..

Aynı anda yazmaya başladığından malzemeleri hafızasına kazımıştı.Yanında taşıdığı çantasından malzemelerin büyük bir kısmını çıkardı,geri kalanı da dolaptan aldı. Şişeyi bir kaç kere havada çevirip ustalıkla yakaladı ve kendini tebrik etti.

İksiri tarife göre yaptığına emin ola ola pür dikkat yapmaya devam etti.Pröfesör yanından kötü bir izlenimle geçmediğinden memnun oldu ama dikkatini iksire odakladığından iksirle ilgili kanısını farketmedi. Kolay bir iksir olmasına rağmen o kadar odaklanmıştı ki gözü bakşa hiçbirşeyi görmüyordu.İksirin yapılışı dışında hiçbirşeyi düşünmüyordu ve ciddi bir ifadesi vardı.

Profesörün sesini duyduğunda iksiri bitirmişti ama hala sıvıya dalgın dalgın bakıyordu

Tamam çocuklar bu kadar yeterli.Zamanımızı birazcık aştık.Geneliniz iyi durumda bu yıl iyi geçicek gibi beceremediğini düşünen varsa sakın canını sıkmasın,zamanla kendinizi geliştirirsiniz

Pekala şimdi herkes iksirlerini dolaptaki cam şişelere doldurup masamın üzerine koysun.Gelecek hafta için gereken malzemeler masalarınızın üzerindeki kağıtlarda yazılı.[/size]

Aceleyle dolaptan bir şişe kapıp iksiri doldurdu ve denilen yere bıraktı.

Bu günlük bu kadar,dersimiz bitmiştir bir dahaki derste malzemelerinizi sakın unutmayın.Her ne kadar istemesemde malzemesi eksik olanın binasından puan kırarım...Çıkabilirsiniz

Malzemesnin eksik olduğunu çaktırmamayı düşündü,ama uyku iksiri nüfuz etmekten dolayı bastırmış uykulu hali ve dalgınlığı sebebiyle üstünde durmadan sınıfı terketti.

Yine 10 yine 10,ne çalışkan öğrencilersiniz siz böyle. Güzel olmuş bay Strong.. Ravenclaw'a +10 Puan!
http://www.noxrpg.bigforumpro.com
Elisabeth Rose Weasley
Admin-Muggle Araştırmaları Prof.
Elisabeth Rose Weasley

Kadın
Rp Partneri : Brian Justin Black (UfakLık'mMm)
Rp Yaşı : 27
Gerçek İsmi : Şeyma
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Friendssx91pb8
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:
Tarafı: Yoldaşlık

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 16:15

out:Dersin başlığında 1.sınıflara 1.iksir dersi diyor.Bu derste sizin ne işiniz var.Binalarınızdan 5 puan kırılmıştır.
Amy Béll Black
İksir Profesörü
Amy Béll Black

Kadın
Rp Yaşı : 23
Gerçek İsmi : Naz.
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Komikym01po2
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 16:40

Rose,benim hatam olarak algıla.Lütfen!
Bir daha olmaz. Editledim!

Edit...:Lisa'nın dediği gibi puanları ger almıyorum ve her rpsini beğendiğin kişiye puan veremezsin.Nedenini belirterek puan ver.Son olarak rp yazmayacaksınız out veya rp dışı yazın...(Lisaya da geçerli bu)
Lisa E.Shadow
Slytherin VI. Sınıf
Lisa E.Shadow

Kadın
Rp Partneri : Söylesem aklın durur XD
Rp Yaşı : 14
Gerçek İsmi : Selün
Ruh Hali : 2. Sınıflar 1. İksir Dersi Heyup71gt6
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptySalı 09 Ara. 2008, 16:44

Puanlar geri alınmıyormuş,Rose öyle dedi...
Ben de Rpmi yazıyorum o zaman??

Liz ders çizelgesine bakıp adımlarını hızlandırdı.İksir dersi en sevdiği yerde oluyordu: Zindan!

Liz zindanın söylenişini bile severdi.Duvarlara sinmiş ağır nem kokusu insanın içini kıpır kıpır ediyordu.Hele taş zeminde atılan adımların kısa süreli yankısının sessizliği bıçak gibi yarışı çok hoştu!

Sınıfa girdiğinde Matt ve Jess'i gördü,ama birbirlerinin farkına varmamış gibiydiler.Matt başını eğmiş sessizce oturuyordu,Jess ise ön sıralardan birinde profesörü izliyordu. Liz orta sıralardan birinde,Matt ile Jess'in arasında yerini aldı.

Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black.diye başladı profesör sözüne.

Harika,yeni bir Black!

....Hepiniz beni eski astronomi profesörü olarak biliyor..Slytherin mezunuyum..Bu iksir profesörü olarak ilk yılım ve sizlerde benim ilk "iksir" dersi öğrencilerimsiniz..

Liz gurur duymalı mı üzülmeli mi bilemedi...Yine de kötü bir profesöre benzemiyordu.Düşüncelere daldığından profeösürn söylediklerini işitmedi ama tahtaya yazdıklarını gördü.

Bu yazdığım çocuklar,uyku iksiri.Oldukça basit bir iksirdir.Çoğunuzun iksir takımının yanında olduğunu umuyorum olmayanlar dolabımdaki malzemeleri kullanabilir.Yalnızca yarım saatiniz var bakalım neler yapabiliyorsunuz

Liz şeytani bir ifadeyle ellerini birbirine sürüp kazan başına geçti.Malzemeleri vardı,birkaçını oda arkadaşından aşırmıştı!
Yine de malzemeleri tamdı bu yüzden iksiri yapmaya başladı.

Bir yerde malzemenin tahtadan okuyamadı.Uzun bir süre düşündükten sonra karara vardı
"Fazla olması az olmasından iyidir!"

Malzemeyi bol bol koyunca kazandan iğrenç bir koku yükseldi.

Bunun uyku iksiri olduğuna emin misiniz,daha çok bayıltma iksiri gibi! dedi kendi kendine amonyak gibi kokan kazandan uzaklaşıp. Ama zaman dolmuştu!Mor dumalar tütüyordu kazandan ve koku yayılmaya devam ediyordu!En öndeki kazanda bulunmanın embesillik olduğuna karar verdi.

Tamam çocuklar bu kadar yeterli.Zamanımızı birazcık aştık.Geneliniz iyi durumda bu yıl iyi geçicek gibi beceremediğini düşünen varsa sakın canını sıkmasın,zamanla kendinizi geliştirirsiniz.

Profesör kendine gülümsedi ama Liz'in hiç gülecek hali yoktu

Pekala şimdi herkes iksirlerini dolaptaki cam şişelere doldurup masamın üzerine koysun.Gelecek hafta için gereken malzemeler masalarınızın üzerindeki kağıtlarda yazılı.

Bu iğrenç sıvıyı profesöre verip daha çok kendini rezil etmeye niyeti yoktu.Profesörün gözünde hep "bu kadar basit bir iksiri bile yapamayan kız" olarak kalmak istemiyordu!

Basit iksirmiş!Nesi basitse?

Bu yüzden yandakinin kazanındaki iksiri koymaya karar verdi.Dolaptan bir şişe kapıp çaktırmadan sıvıdan şişeye daoldurdu.İksirin o kadar güzel bir kokusu vardı ki Liz elinde olmadan parmağına bulaşn iksirin tadına baktı.
O an üstüne tonlarca yastık düşmüş gibi hissetti,yumuşacık kuş tüyü yastıkların altında eziliyormuş gibi.Bu o kadar gevşetici ve rahatlatıcı bir duyguydu ki Lizin yüzünde ince bir gülümseme belirdi ve omuzları düştü.Bir an gökyüzünden aşağı düşüyor gibi oldu,yer altından kaydı ama kendisini o durumda gören bir Slytherinli-Son gördüğü şey çocuğun cüppesindeki slytherin armasıydı- omzuna girip kendisini zindandan çıkardı.

(Out: Liz olarak başka bir binadan çocuğun yardım etmesine gönlüm el vermedi:D )
http://expelliarmus.express-forum.com/lejant-f12/lisa-shadow-t17
Regina Elwia A. Black
Mugglesınız/Lütfen Kendinize Bir Bina Veya Meslek Seçiniz
Regina Elwia A. Black

Rp Yaşı : öy
Gerçek İsmi : bilmem

MesajKonu: Geri: 2. Sınıflar 1. İksir Dersi   2. Sınıflar 1. İksir Dersi EmptyPerş. 26 Şub. 2009, 21:19

[ Sersemlemiş suratı,afallamış yüz ifadesi ile tüm yatakhaneyi kahkahalara boğmayı başarmıştı Regina. Gözleri hafif buğulanmış aynanın camında,elleri ise gözlerini önünden aynayı çekmesi için kardeşi Samara'yı dürtüklüyordu. Ayakları üzerindeki ağırlık Samara'nın cüssesinden başka bir şey değildi. Elleri ile onu yatağından atmaya çalışsada bunu yattığı yerden başaramıyordu. Uzun saçlarıyla kaplanan,başının altındaki yastığı eline alıp,Samara'nın kafasına geçirdi. Dengesini kaybetmesiyle yataktan düşen Samar'nın üzerinden kalkması Regina'yı rahat ettirmiş olsa gerek derin bir nefes aldı. Gözlerini yerdeki kardeşine doğrulttu. Ellerini taşdan zemine dayamış,tüm yatakhane ile pis pis gülüyordu. Bunun içine Chloé'De dahil olmalıydı. Fakat yatakhanede görünmüyordu büyük bir ihtimalle büyük salona kahvaltı yapmak için gitmişti. Yerde glen kardeşini unutmadı. Elindeki yastığı onun kafasına atarak gülmeye başladı. Kısa sürdü bu gümesi. Tatlı intikam kahkahaları onun her zaman için kısa sürerdi,şimdi kısa sürdüğü gibi. Büyük Salondaki kahvaltıyı kaçırmamak için yatağından kalktı.

Boyundan uzun olmayan askının yanına doğru ilerledi. Cübbeler şapkalar hepsi asılıydı. Kendi cübbesini eline alıp üzerine giydi. Boyu mu uzamıştı Regina'nın ? Cübbenini kolarını yarılamış,etekleri ise dizinin altına , artık kısa geliyordu. Ya da öyle sanıyordu. Yatakhanede herkesin bir lakabı vardı. Yatakhanede en kısası olan Amy için kullanılan lakabta yer cücesiydi. Bir yer cücesinin cübbesini giydindiği başka ne olabilirdi ki zaten ? Yarılanmış kolar,diz altındaki etek onun cübbesini giymişti Regina. Karşısındaki ona garip garip bakan Amy cübbesini geri istemesi...Şaşkınlıkla giydiği cübbeyi çıkarıp kendi cübbesini giydi. Herşey tamdı. Dağınık saçlarını uzun parmaklarının arasından geçirerek düzeltti. Geceden hazırlamış olduğu çantasını koluna takarak Slytherin Kızlar Yatakhanesinden ayrıldı.

Zindanlardaki dayanılmaz rutubet kokusuna artık alışmıştı. Artık bu koku onu sersemletmiyor,bu kokuyu çektiğinde başı dönmüyordu. Zindanlardan büyük bir hzıla 1. kata çıkmayı başarabilmişti Regina. Büyük Salonun giriş kapısından içeriye girdi. Öğrenciler,Slytherin öğrencilerine ait olan masa tıklım tıklımdı. Elbbete ona ait bir yer vardı. Her zaman olaral Chloé'nin yanı. Bu kalabalık iştahını kaçırmış olsa gerek masaya hçyaklaşmadı. Geriye doğru döndü. Büyük Salondan ayrıldı. Zindalara giriş merdivenleri hızlıca geçti. Gözlerini açıp kapamayla kendini Ders işlenen zindanın kapısında buldu.

İçeride profesörün olmadığı düşünerek kapıyı açtı. Ne yazık ki profesör çoktan yerini almıştı. Gözlerini tahtaya doğru kaydırdı.

"Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black"

Bu isim ona çok yakın gelmesede profesörü candan bir şekilde selamladı. Hiçbirşey söylemeden sırasına oturdu. Tahta masanın üzerine koyduğu çantasını sırasına indirdi. İçinden parşomen,kalem ve mürekkep çıkardı. Diğer derse yapıcağı iksir için bilgi alması gerektiği düşündü. Ve profesör konuşmaya başladı.

Ben yeni iksir profesörünüz Amy Béll Black.Hepiniz beni eski astronomi profesörü olarak biliyor..Slytherin mezunuyum..Bu iksir profesörü olarak ilk yılım ve sizlerde benim ilk "iksir" dersi öğrencilerimsiniz..Bu yazdığım çocuklar,uyku iksiri.Oldukça basit bir iksirdir.Çoğunuzun iksir takımının yanında olduğunu umuyorum olmayanlar dolabımdaki malzemeleri kullanabilir.Yalnızca yarım saatiniz var bakalım neler yapabiliyorsunuz.

Sadece talimatları izleyin çocuklar.Oldukça basit bir iksir,fakat dikkat çok önemli talimatları dikkatli okuyun ve ona göre hareket edin.

Parşomen ve kalemi çıkardığı halde yazmadı. Kağıt parçlarını çantasına koyarak şişesini doldurdu. Şişesini profesörün masasına koyaak yerine oturdu. . Gözlerni profesörün üzerinden hiç ayırmadı. Kısa bir süre sonra profesör konuşmaya devam etti.

-Bu günlük bu kadar,dersimiz bitmiştir bir dahaki derste malzemelerinizi sakın unutmayın. Her ne kadar istemesemde malzemesi eksik olanın binasından puan kırarım...Çıkabilirsiniz..

Bu sözleri duyduktan sonra aklına Chloé ve Samara ile kütüphaneyi ziyaret etmelerinden başka birşey gelmedi. Çantasının tekrar koluna taktı. Profesörün yüzünü tekrardan süzerek ;

"Sihirli günler profesör Amy. "

Boğazından bir hırltı ile çıkan sesi konuştukça tatlılaşıyordu sanki. Hep ders bitimlerinde oluyor yüz ifadesinin değişmesi ve sesinin tatlılaşması.

[size=9]Not:Samara ve bazı kişilikler NPC karakterdir.]

/size]

2. Sınıflar 1. İksir Dersi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-