Expelliarmus Rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Expelliarmus Rpg

Expelliarmus Rpg'ye hoş geldiniz!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Jasmine Bloom Cursley

2 posters
YazarMesaj
Bella Anna Black
St. Mungo Baş Şifacı
Bella Anna Black

Kadın
Rp Partneri : Yoq...
Rp Yaşı : 20
Gerçek İsmi : Aslı
Ruh Hali : Jasmine Bloom Cursley Yuppirt81gm2
II. Uyarı

Bilgilerim
Rp Puanı:
Jasmine Bloom Cursley Imgleft75/100Jasmine Bloom Cursley Emptybarbleue  (75/100)
Tarafı: Yoldaşlık

Jasmine Bloom Cursley Empty
MesajKonu: Jasmine Bloom Cursley   Jasmine Bloom Cursley EmptyPtsi 09 Kas. 2009, 18:35

Günlerden bir gün Hogwarts’ın gerçek olduğunu düşünüyordum.Kimse bana inanmıyordu.Özelikle de muggle olan ailem…

Aradan bir gün geçmiş ve bana bir mektup gelmişti.Mektupta aynen şöyle yazıyordu:

Sayın Blomwood,
Hogwarts Cadıcılık Ve Büyücülük Okuluna Kabul edildiğinizi bildirmekten şeref ve arz duyarım.

O gün mutluluktan yerimde duramıyordum.Fakat Hogwarts hakkında hiçbir şey bilmiyordum.Ama sonunda araştırmalarım sayesinde buldum.Gerekenler listesini bir kağıda yazmıştım.Hemen Londra sokaklarının yolunu tutmuştum…

Peki hangi binaydı?Uzun süre bakındıktan sonra bir bina gözüme çarptı.Üzerinde Hogwarts ‘ın sembolü olan bir bina.İşte aradığım bina bu olmalıydı.İçeriye girmiştim ve boyları çok küçük olan yaratıklar görmüştüm.Bunlara cüce deniyordu.Cüceye:

-“Bana yardım edebilir misin?” sorusunu sorduğumda:
-“Evet.” Cevabını vermişti.

Onunla bir odaya girmiştim ve cüce duvara bir şeyler yazmaya başlamıştı.Ve duvar açıldı.Karşımda binlerce sihirli mekan çıkmıştı.

Önce kazanları,sonra tüyleri ve sonra da asamı almıştım.Bir konuda şaşırmıştım ki asalar özelliklerimize göre seçiliyor biz asayı değil asa bizi buluyormuş.Asamın adı Aydınlığın Karmaşasıydı.Tek bir şey hariçti o da tren biletimdi.Onu da aldıktan sonra evime dönmüştüm.Muggle ailem gitmeme sanki izin vermek istemiyorlardı.

Gitme vakti gelmişti.On ve dokuzuncu duvar arasından geçmiştim.Ve hayatımı değiştirecek o peron.Perona binmiştim ve bir çocuğun yanına oturmuştum.Çocuk bana çok tuhaf bakıyordu.Ve Hogwarts’a gelmiş hayalimle tanışmıştım…

Hogwarts daki ilk günümdü.Her yerde yeni büyücüler ve yüzlerinde mutlulukları okunan profesörler vardı.Bende yeni ve çaylak büyücüler arasındaydım.Çok meraklıydım,çok hevesliydim.Hep birden büyük bir salona girdik ve beklemeye başladık.Konuşma ve sonrası derken bina seçimlerine.Çok heyecanlıydım.İlk benim adım okunmuştu ve seçmen şapka:

-Hmm.Evet.Çok akıllısın.Bir okadar da cesur, sadakatli.Nereye?Nereye?Hufflepuff!

Çok mutlu olmuştum.Sevincimi içten gülümsemelerimle belli ediyordum.

Saat 14:00 civarındaydın.Herkes kendisine arkadaş ararken ben bir kenara çekilmiş çiçekler hakkında kitaplar okuyorum.Herkes bana bakıyordu.Bazıları gülüyor,bazıları muggle doğumluyum diye dalga geçiyorlardı.Yanıma iki kız gelmişti ve bana neden ağladığımı sormuşlardı.Adları Jessica ve Marry di.Onlara her şeyi anlatmıştım ve onlar benimle arkadaş olmak istediklerini söylemişlerdi.O gün Hogwarts açılış partisinin olduğunu unutmuştum.Jessica bana kızmıştı.Hemen odamıza gidip hazırlanmaya başladık.

Aşağıya indiğimizde kimse gözlerini benden alamıyordu.Üzerimde beyaz bir elbise,saçım hafif bukleli bir şekilde ve çiçeklerle dizili bir taç.Salonu dolaşmak istemiştim.Dolaştım,dolaştım.Daha yarısına gelmeden biri beni kucağına alıp hızlıca uzaklaştırdı.Önce benim hafızamı silmiş sonra da benim kötü olduğumu aklıma sokmuştu.Bunun ardından herkesi incitmiştim.O gece herkesin kalbini kırmıştım.Sanki ben ben değildim.Ama bunda bir gariplik olduğunu anlayan Jessica neler olup bittiğini bir ekranda izlemişti ve hafıza silme büyüsünü geriye almıştı.Hafızam yerine gelmişti artık.Herşeyi hatırlıyordum.

Onlara sarıldım ve dans etmeye başladım.Kendimi bir kuğ gibi aydınlığın ışığına bırakmıştım…

NOT:Rengini ayarlayacaktım.Ama şu bir gerçek ki her sitede rp puanlamamın yapılmasıı için aynı rp mi eriyorum.Ve renklendirmek bayağı sıkıcı oluyor.Umarım anlayışla karılarsınız...
Daniel Jacob Black
Karanlık Lord
Daniel Jacob Black

Erkek
Rp Yaşı : 27
Gerçek İsmi : Berker
Ruh Hali : Jasmine Bloom Cursley Hmbl71ki2
Uyarı Yok

Bilgilerim
Rp Puanı:
Jasmine Bloom Cursley Imgleft100/100Jasmine Bloom Cursley Emptybarbleue  (100/100)
Tarafı: Ölüm Yiyen

Jasmine Bloom Cursley Empty
MesajKonu: Geri: Jasmine Bloom Cursley   Jasmine Bloom Cursley EmptyPtsi 09 Kas. 2009, 19:12

Görünüş~ 13/25
En azından konuşmaları farklı bir renk yapabilirdin diye düşünüyorum. Tamam sıkıcı geliyor olabilir sana bu iş ama burada oturup zor okunan RPleri puanlamak da çok zevkli bir iş sayılmaz. Paragraflar çok kısa tutulmuş, büyüklük hoş durmuyor. Renk fazla koyu kalmış. Ama yine de senin zevkin olduğu için karışmıyorum. Öneri; size=11 yap, renkleri biraz daha dikkat çeken renkler yap. Paragrafları konu bütünlüğüne göre birleştirmeyi dene.

Kurgu~ 13/25
Basitten bir okula başlangıç RPsi. Yani bu perona geçişte kullanılabilecek bir RP. Puanlama için zayıf kalmış. Ama yine de bazı yerler güzel anlatılmış. Ancak, birinci tekil şahış ile anlatmışsın ama buna rağmen karakterin kendisine yönelik yeterince duygu okuyamadım. Geçiştirir gibi yazılmış sanki.

Betimleme~ 7/25
Betimleme çok az. Büyük salona girişteki yer aklımda kalmış bir tek, o da belirgin bir şey olduğu için. Karakterin tipini hiç hatırlamıyorum mesela. Betimlemeye daha çok dikkat etmelisin.

İmla~ 12/25
Noktalama işaretlerinden sonra boşluk olması gerek bence, bu bir kural. Onun dışında, kelime hatası falan göremedim.

Toplam~ 45/100
RP dershanesine başvurman gerek. Sitede RP yapabilmen için 45 puanın üstünde alman gerekir. Yeterli bilgi burada vardır. http://expelliarmus.express-forum.com/yazym-dersi-sistemi-f25/dikkat-t1691.htm

Jasmine Bloom Cursley
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Jasmine Bloom Cursley